Bu proje Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.

Kocaeli'de endüstriyel kirliliğin hava, su kaynakları ve üretime kadar her alanda yarattığı ağır sorunlara ek olarak son aylarda gündeme gelen çöp toplama merkezi inşaat girişimlerinin üretim alanlarına yapacağı baskı ve buna karşı oluşan tepkiler dillendirildi. 

29-31 Ağustos 2019 tarihleri arasında Kırklareli ve Çanakkale'ye saha ziyareti gerçekleştirilerek, Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Ali Çakır ve Tüm Köy Sen eski başkanlarından Şevki Konur ile görüşmeler gerçekleştirildi. 

14-16 Ağustos 2019 tarihlerinde Rize Fındıklı Vice Festivaline katılarak, Rize ve Trabzon'da yaşayan yerel aktörlerle bir araya geldik.

24-25 Eylül tarihlerinde Bursa ve Edirne'ye saha ziyareti gerçekleştirerek, Edirne Kent Konseyi Başkanı Ziya Göker Küçük, Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı, Genel Sekreteri ve Nilüfer Belediyesi Çevre ve Kırsal Alan Koordinatörü Arca Atayla görüştük. 

08-09 Ağustos 2019 Tarihlerinde Balıkesir'e gerçekleştirilen saha çalışmasında Burhaniye, Gömeç, Edremit ve Ayvalık Belediye Başkanları ziyaret edildi. 

Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali'ne gerçekleştirilen ziyarette, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Su Ürünleri Müdürlüğü ve İstanbul Umumi Pazarcılar Esnaf Odası'ndan temsilcilerle İstanbul'daki tarımsal ürün üretimi ve tüketimi konusunda görüşüldü. 

08-09 Ağustos 2019 tarihlerinde Balıkesir saha ziyaretinde, kadın kooperatifleri kadın üreticilerle gıda üretimi alanında neden ve nasıl örgütlendikleri, hangi kurumlardan destek aldıkları, karşılaştıkları sorunları nasıl çözdükleri ve gelecek planları hakkında görüşme yapıldı. 

Tekirdağ ve Edirne'ye gerçekleştirilen saha ziyaretinde Tekirdağ Kent Konseyi Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan ve Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetler Genel Müdürü Özlem Takındı ile görüşüldü. 

08-09 Mayıs tarihlerinde Bursa'ya yapılan ilk saha ziyaretinde Bursa Belediyesi Kent Konseyi, Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Belediyesi Kent Konseyi, DOĞADER, Uludağ Üniversitesi ve DOSAB Termik Santraline Hayır Platformu ile görüşmeler yapıldı.

Gümüşsuyu Mah. Ağa Çırağı Sokak No:7 Pamir Apt. Daire:3
34437 Gümüşsuyu – Beyoğlu - İstanbul
Tel: 0 212 292 68 42-43 - Faks: 0 212 292 68 44
E-mail: [email protected]